Posebnost Vinskega kluba Istrski rubini

Vinski klub Istrski rubini združuje člane, ki imajo prefinjen odnos do vina, spoštujejo trto in zemljo slovenske Istre, cenijo znanje in tradicijo Vinakoper in zaupajo v preciznost enologovega občutka za vino.

Ključna posebnost vinskega kluba je, da ponuja svojim članom ekskluziven dostop do avtorskih vin izbranih leg, sort in letnikov. Odlikuje jih popolnost barve, vonja in okusa in neskončna ponovljivost prestižnosti.

Gre za omejeno količino vin, imenovanih Istrski rubini, ki so namenjeni članom vinskega kluba po klubski ceni. Z zbiranjem različnih vrst in sort Istrskih rubinov si člani lahko ustvarjajo lastno zbirko svojih vin, ki s staranjem pridobivajo na svojem potencialu, odkritosti in bogastvu okusov. Zbirka iz leta v leto narašča in z njo tudi raznovrstnost okusov.

Sočasno nastaja tudi matična zakladnica Istrskih rubinov v tradicionalnih kleteh Vinakoper, kjer se vrši strokovni nadzor nad zorenjem vin in profesionalno arhiviranje vin.